Warning: touch() [function.touch]: Unable to create file /home/meramke/public_html/portal/media/lazybackup_checkfile_2015-05-26 because Disk quota exceeded in /home/meramke/public_html/portal/plugins/system/lazybackup.php on line 112
Stereogram (Şaşı Bak Şaşır)

Buluşma Noktamız!

Salı
26 May
Yazı Boyutu
 • Yazı boyutunu büyült
 • Varsayılan yazı boyutu
 • Yazı boyutunu küçült
Anasayfa Eğlence Bilmediklerimiz Stereogram (Şaşı Bak Şaşır)

Stereogram (Şaşı Bak Şaşır)

e-Posta Yazdır PDF
( 10 - kişi )

4_2 Stereogram resimleri pek çok dergi ve gazetelerde yayınlanmaktadır. Biz bu resimleri daha çok şaşı bak şaşır olarak tanıyoruz.Streogram resimler bilgisayar teknolojisiyle yapılmış çeşitli nesnelerin içerlerine yerleştirilmiş üç boyutlu resimlerdir.Stereogram resimleri eğer önceden hiç görmemişseniz ilk  bakışta 3 boyutlu figürü görmekte zorlanabilirsiniz.Bu da okuma yazma öğrenmeye benzer.

 Bir kere okuma yazma öğrenince artık  kendiniz rahatlıkla okursunuz ve yazarsınız.Aynı şekilde bir kere stereogram resmin arkasına odaklanıp üç boyutlu objeyi görürseniz diğer resimleri görmede işiniz kolaylaşacaktır.Bazı resimler kolay görünürken bazıları daha zor görülebilmektedir. Aslında bu kişiyle ilgili bir durumdur aynı zamanda.Eğer astigmat gibi bazı göz sorunlarınız varsa bu resimleri göremeyebilirsiniz.Stereogram resimleri görebilmek için çeşitli yollar vardır.Fakat siz deneyip bir kere bu resimlerden görmüş iseniz kendi yolunuzu bulmuşsunuz demektir.

    Geri çekilme yoluyla resmi görme;önce bilgisayarınıza yaklaşın ve gözlerinizi burnunuzun ucuna odaklayacak şekilde resime bakın. 20-25 sn ye sonra monitörden 6-7 cm uzaklaşın. Sonra yine 20- 25 saniye bekleyin. Yine 6-7 cm uzaklaşın. Ne zaman derinliği yakalarsanız o pozisyonda kalın. Muhtemelen 3 boyutlu şekli göreceksiniz.Amaç resmin arkasında ki derinliği yakalamak.

      Diğer bir metod da aynaya bakarmış gibi resime bakın. Resimde kendi görüntünüzü görmeye çalışırmış gibi. Böylece resmin derinliğine girebilirsiniz.

         Bu metodlara benzer olarak gözlerinizi kısarakda resime derinliği yakalayana kadar bakablirsiniz.Bu metodları denerken gözünüzü kırpmamayada dkkat ediniz.

12

3d_000qdr1

 7

 

       

Yorumlar (0)Add Comment

Yorum yaz
daha küçük | daha büyük

security code
Lütfen görüntülenen karakterleri yazınız


busy
 
WebBu Sitede

Giriş Formu

 • Giriş Yap
 • Kayıt ol
  Üye Kaydı
  *
  *
  *
  *
  *
  Asterisk (*) ile işaretli alanlar zorunludur.
 • Sizce Bu Cuma Vizyona Girecek Filmlerden Hangisi En Çok İlgi Görür?